آموزش کامل کپی خور کردن PS4 تا ورژن 5.05

بالاخره بعد از سال ها انتظار کنسول پلی استیشن ۴ (PS4) به مرحله ای رسیده است که امکان اجرای بازی های کپی (بک آپ بدون لایسنس) را دارد. تاکنون فعالیت های زیادی در راستای اجرای محتوی کپی روی این کنسول انجام شده است و سرانجام به نقطه ی قابل قبولی رسیده است. تمامی کنسول های زیر ۵٫۰۵ و خود ۵٫۰۵ در حال حاضر قابلیت اجرای محتوی کپی را دارند. در ادامه با ساده ترین روش کپی خور کردن این کنسول آشنا خواهیم شد و برای نمونه بازی کپی شده ای را روی کنسول نصب خواهیم کرد.

اصول کلی آموزش

توضیحات بسیار زیادی از جانب فعالان این عرصه در رابطه با نحوه ی کپی خور کردن این کنسول ارائه شده است. متاسفانه بیشتر توضیحات ارائه شده به صورت تخصصی ویا مفصل هستند. طبق تجربه ی شخصی چنین توضیحاتی مناسب عموم نیستند، توضیحات یک آموزش باید به صورت خلاصه و مفید باشد. این توضیحات باید به نحوی تدارک دیده شده باشد که تمامی کاربران بدون هیچ گونه دانش فنی امکان استفاده از آن را داشته باشند. این آموزش نیز بر مبنای همین اصول تدارک دیده شده است.

 

روش کار این هک

روی ورژن های مختلف نرم افزاری ارائه شده برای این کنسول اکسپویلت هایی وجود دارد که هکر ها با استفاده از این اکسپویلت ها اقدام به دسترسی امکانات و ویژگی های بیشتر از کنسول کاربر (retail) می کنند. هدف از پیدا کردن و استفاده از این اکسپویلت ها دسترسی به منوی Debug Setting کنسول های توسعه دهنده است. به صورت خلاصه محتوی این کنسول دارای لایسنس است و برای استفاده از این محتوی باید صاحب کنسول به صورت قانونی مالک محتوی موجود روی کنسول خود باشد.

کمپانی های بازی سازی برای دسترسی آسان تر و تست بازی های خود به منویی تحت عنوان Debug Setting دارند. یکی از ویژگی های این منو امکان نصب فایل های PKG به صورت مستقیم از روی فلش مموری یا هارد اکسترنال است. این منو به صورت اصلی به بازی سازان این امکان را میدهد که قبل از انتشار بازی اصلی، روی کنسول Developer بازی خود را کررات تست کنند و در نهایت فایل نهایی و بی نقص را روی شبکه ی پلی استیشن ارائه کنند.

این ویژگی برای کاربران عادی به معنای نصب بازی های کپی و اجرای آن ها بدون نیاز به خرید آن هاست (سوء استفاده ای خارج از هدف اصلی این منو). البته نکته ی کار دسترسی به منوی دیباگ روی کنسول های عادی است. هکر ها با استفاده از وب کیت اکسپویلت موفق به باز کردن این منو روی کنسول های عادی شده اند. در حال حاضر برای دسترسی به این منو نیازی به لوکال سروری جهت اجرای سایت و اکسپویلت مورد نیاز است.

روش های زیادی برای به وجود آوردن این سرور محلی وجود دارد ولی با توجه به امتحان تمامی روش ها، در این آموزش از بهترین و ساده ترین روش ممکن یعنی برد NodeMCU استفاده خواهیم کرد. این برد یکی از برد های ارزان قیمت مورد استفاده در الکترونیک است. هسته ی ESP8266 این برد دارای وای فای داخلی است و با کدنویسی صحیح میتواند به عنوان یک سرور محلی عمل کند. این کدنویسی ها توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شده است و تنها نیاز به بارگذاری فایل bin ارائه شده روی برد است.

بعد از بارگذاری فایل bin برد NodeMCU همانند یک سرور محلی عمل می کند که از طریق وای فای می توان به آن متصل شد و سایت مورد نظری که روی برد است را مشاهده کرد. با ورود به مرورگر در کنسول و بارگذاری صفحه ی مورد نظر امکان دسترسی به صفحه ی دارای اکسپویلت بارگذاری شده روی برد NodeMCU است و میتوان منوی دیباگ را فعال کرد. از مهمترین ویژگی های این برد، قیمت ارزان، کاملا آفلاین، عدم نیاز به دانش فنی بالا، اطمینان صد در صدی از آپدیت نشدن کنسول به ورژن آخر (حذف کپی خور با آپدیت اتوماتیک)، قابل بروزرسانی و درسترسی آسان به آن است.

 

موارد لازم

۱-کنسول PS4 با فریمور ۵٫۰۵ یا زیر ۵٫۰۵

۲-برد NodeMCU با فریمور بارگذاری شده

 

شروع فرایند کپی خور کردن کنسول

در ابتدا در صورتی که کنسول شما روی ورژنی پایین تر از ۵٫۰۵ است با استفاده از این لینک نسخه ی ۵٫۰۵ را دانلود کنید. بعد از اتمام دانلود فلشی با فرمت fat32 یا exfat را بردارید. روی آن پوشه ای به نام PS4 بسازید، داخل پوشه ی PS4 پوشه ی دیگری به نام UPDATE بسازید. فایل آپدیت PS4UPDATE.PUP را داخل پوشه ی UPDATE قرار دهید. فلش را به کنسول خود وصل کنید و اتصال اینترنت را قطع کنید. سپس کنسول خود را از طریق گزینه ی System Software Update در منوی تنظیمات به ۵٫۰۵ آپدیت کنید.

نکته مهم: حتما حتما قبل از نصب از ۵٫۰۵ بودن فایل آپدیت خود و عدم اتصال به اینترنت اطمینان حاصل نمایید.

در بخش دوم کار نیاز به بارگذاری فایل c0d3m4st4_ESP8266XploitHost_v2.3.bin روی برد NodeMCU است. آموزش کاملی از چگونگی کار در این فایل وجود دارد. هچنین میتوانید از طریق یکی از نرم افزار های پیام رسان مختلف ذکر شده در صفحه ی تماس با ما اقدام به خرید برد دارای فریمور با قیمت مناسب کنید. بعد از نصب فریمور برد NodeMCU همانند یک سرور محلی دارای ارتباط وای فای عمل خواهد کرد. SSID شبکه ESP8266XploitHost و رمز عبور پیشفرض ps4xploit است. در تنظیمات شبکه کنسول به برد NodeMCU متصل شوید و سپس مرورگر کنسول را باز کنید و به آدرس http://13.37.13.37/ بروید. همانند تصویر روی Mira + HEN کلیک کنید.

 

بعد از کلیک روی گزینه ی Mira + HEN صفحه ای همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

 

احتمالا پس از چند ثانیه پیغامی مبنی بر عدم وجود مموری دریافت خواهید کرد. روی OK کلیک کنید.

 

سپس مجددا صفحه ای همانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

 

و در نهایت پیغامی مبنی بر … نمایش داده می شود، روی OK کلیک کنید.

 

با دیدن پیغام You're all set! کار تمام است.

 

نکته مهم : فرایند باز کردن مرورگر و رفتن به صفحه ی ۱۳٫۳۷٫۱۳٫۳۷ و اجرای اکسپویلت بعد از هربار ریست کردن یا خاموش/روشن کردن کنسول الزامی است. پس وجود برد NodeMCU در کنار کسنول برای اجرای بازی های کپی الزامی است. هر بار که کنسول خود را روشن می کنید باید به برد متصل و سپس اکسپویلت را از طریق مرورگر اجرا کنید تا منوی دیباگ فعال شود. (به اصطلاح کپی خور دائم نیست: نیاز به اجرای مجدد بعد از استارت اپ دارد.)

 

با بازکردن منوی تنظیمات گزینه ی جدیدی با نام Debug Setting را مشاهده خواهید کرد.

 

داخل منوی دیباگ گزینه ای به نام Game وجود دارد.

 

و داخل منوی Game گزینه ای به نام Package Installer

 

با استفاده از همین منوی اینستالر شما می توانید پکیج های کپی را از طریق فلش مموری یا هارد اکسترنال نصب و اجرا کنید. کافیست فایل دانلودی را روی روت فلش یا هارد اکسترنال خودتان بریزید و به کنسول متصل کنید. (فرمت درایو باید fat32 یا exfat باشد.)

 

همانطور که مشاهده می کنید پکیج مورد نظر نصب شده است.

 

و در منوی اصلی قابل اجراست.

 

توجه کنید در صورتی که کنسول خود را ریست کنید و اکسپویلت را مجددا اجرا نکنید، محتوی نصب شده قفل خواهد شد و به شما اجازه ی اجرای آن را نخواهد داد. پس وجود برد NodeMCU در کنار کنسول الزامی است. جهت تهیه ی برد NodeMCU با فریمور بارگذاری شده می توانید از طریق نرم افزار های پیام رسان مختلف ذکر شده در صفحه ی تماس با ما در تماس باشید.

 

و در نهایت نیز تصاویری از بازی کپی اجرا شده را مشاهده خواهیم کرد.