به تارنمای مجموعه ی AKTonics خوش آمدید

لطفا در نظر داشته باشید با توجه به مشغله ی کاری زیاد بروزرسانی سایت و اضافه کردن محتوی جدید به کندی پیش خواهد رفت. همچنین در با توجه به کمبود وقت کافی برای مواردی که در جای درست ثبت نشده اند، هرگونه نظر یا پیغامی که در جای مناسب ثبت نشده باشد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد. لطفا برای راهنمایی در مورد یک مطلب خاص در بخش انتهایی همان صفحه سوال خود را ثبت کنید و برای خرید از سایت، سفارش پروژه یا پشتیبانی موارد خریداری شده از طریق صفحه ی تماس با ما روی پیام رسان واتزاپ یا تلگرام پیغام ثبت کنید. خواهشمندیم از موارد بیهوده بپرهیزید. از همراهی و شکیبایی شما متشکریم...

آیا ترینیتی میتواند ورژن بعدی پلی استیشن ویتا باشد؟

style

Xperia_PS_Vita_concept_2

پروژه های مورفوس و نئو معرفی و ارائه شدند، آیا ترینیتی میتواند ورژن بعدی کنسول دستی ویتا باشد؟

متن مقاله توسط ولولو، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۱ ادریبهشت ۱۳۹۵

سونی از قدیم علاقه شدیدی به استفاده از کدنیم یا اسم رمز برای پروژه های در حال داشته، برای مثال پلی استیشن وی ار یا دوربین واقعیت مجازی این شرکت با اسم رمز پروژه ی مورفوس معرفی شد و تا جایی که خیلی از منابع PS4K رو تایید کردند تاکنون با اسم رمز پروژه نئو معرفی شده است.

تمامی این اسم رمز ها برگرفته از سری فیلم های ماتریکس است که حتی جزئی حق مالکیت آن با شرکت براردان وانر است نه شرکت سونی. (البته نمیتوان بدون شک و با قاطعیت تمام این اسم ها رو به اختصار به برادران وارنر نسبت داد.) با این وجود این حقیقت مردم را به فکر وا میدارد که سونی چه پروژه های دیگری در استین خود میپروراند.

سونی ترینیتی چیست یا کیست؟

عینک واقعیت مجازی پلی استیشن کاربران را در دنیای واقعیت مجازی غرق خواهد کرد، دقیقا شبیه چیزی که در فیلم ماتریکس مشاهده کردید. مورفوس، نئو رو به داخل "مخمصه" میفرستد، جایی که حتی از دنیای واقعی هم برای خیلی ها واقعی تر به نظر میرسد. رابطه ی مابین این فیلم و عینک واقعیت مجازی پلی استیشن کاملا واضح و شفاف است. از طرف دیگه تاکنون رابطه ی محکمی بین عینک واقعیت مجازی پلی استیشن و PS4K رابطه ی مستقیمی وجود ندارند، ولی میتوان اینگونه مطرح کرد که این دو در کنار عملکرد بسیار مناسبی خواهند داشت (نسبت به عینک واقعیت مجازی و PS4 معمولی) و یکدیگر را مانند فیلم ماتریک تکمیل خواهند کرد.

خیلی خب استعاره ها و تعاریف تا به اینجا به خوبی معرفی شدند. با این حال اسامی بسیار زیادی در ماتریکس وجود دارد که میتواند به عنوان کدنیم یا اسم رمز پروژه های بعدی شرکت سونی استفاده گردد. به عنوان مثال Oracle می تواند به عنوان یک مکانیزم حدس زدن بازی هایی که شما در آینده تمایلی به خرید آن ها دارید با توجه به خرید های قبلی شما بکار رود.

مسلما یکی از شخصیت های مهم ماتریکس، ترینیتی است، دومین عشق نئو بعد از مورفوس. (اگر فیلم را ندیدید، توصیه میکنیم یکبار به مشاهده ی آن بپردازید.)

توئیتر معروف Wario64 به شوخی بیان کرد که ترینیتی میتواند ورژن بعد کنسول دستی پلی استیشن ویتا باشد. و این مطلب به شوخی بود چون از نظر خیلی از کارشناسان کنسول ویتا مرده به حساب می آید. با این حال این حرف او میتواند حقیقت داشته باشد. مسلما ورژن بعدی ویتا با کنسول نئو ارتباطی تعاملی خواهد داشت. در زیر توئیت وی رو مشاهده میکنید.

Project Morpheus = PSVR
    Neo = PS4.5
    Trinity = PlayStation Vita successor
    Spoiler alert: Trinity dies
    — Wario64 (Wario64) April 19, 2016

احتمال اینکه ورژن بعدی ویتا موفق باشد، کم است. همان طور که خود ویتا موفق نبوده و در مقایسه با N3DS که کنسول دستی هم  نسل با آن است، بسیار ضعیف عمل کرده است. این احتمال وجود دارد که سونی بجای ارائه ورژن بعدی ویتا، سازندگان را ترغیب کند تا از تلفن های همراه به عنوان کنسول دستی بعدی استفاده کنند. (با توجه به قدرت بالای سخت افزاری موبایل های روز بازار) حتی خود ترینیتی ممکن است یک تلفن همراه باشد و این به آن منظور است که تعاملی بیشتر بین موبایل ها و کنسول پلی استیشن برقرار شود و از کاربران بتوانند از سرویس های بیشتری استفاده نمایند.

برهمگان واضح و مبرهن است که سونی در حال کار بر روی پروژه های بیشتری در زمینه  ی پلی استیشن است، شاید یکی از این پروژه ها با اسم رمز ترینیتی ارائه شود، این پروژه میتواند سخت افزار باشد، نرم افزار باشد، سرویسی باشد ولی مهم این است که مثل فیلم این پروژه تعامل زیادی با نئو (ps4k) داشته باشد.
تمامی اطلاعاتی که در این متن در مورد ترینیتی خواندید، حدس و گمان است و پایه علمی و حقیقی ندارند.
شما راجع به ترینیتی چه فکر میکنید؟

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.

سفارش پروژه و خرید موارد موجود در سایت

در صورتی که تمایل به انجام پروژه و یا قصد خرید موارد موجود در سایت را دارید، با استفاده از اطلاعات ذکر شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید. توجه داشته باشید رعایت قوانین و احترام گذاشتن به شیوه ی کاری مجموعه الزامی است. چنانچه امکان انجام پروژه ی شما وجود داشته باشد بعد از ارزش یابی پروژه ی شما قیمت حدودی آن خدمت شما اعلام خواهد شد و در صورت تمایل پروژه ی شما تکمیل خواهد شد.

درمورد مدیریت مجموعه

ابوالفضل خزائی

با سلام و تشکر از بازدید شما؛ این وب سایت با هدف انتشار مطالب، دانش و تجربه ی من در زمینه های الکترونیک، کامپیوتر، مدیریت سرور، مکانیک و ماشین آلات صنعتی، کنسول های بازی و ... راه اندازی شده است. امیدوارم از مطالب آن استفاده کنید، لذت ببرید و با نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودتان به پیشرفت آن کمک کنید. ابوالفضل خزائی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نظرتان را در رابطه با این موضوع اعلام می کنید.تذکر مهم : نام و نام خانوادگی صحیح و کامل خود را به فارسی تایپ کنید.
تذکر مهم : به پیغام هایی که در نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آیدی تلگرام یا شماره واتزاپ آن ها مغایرت وجود داشته باشد پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : پر کردن تمامی فیلد ها با اطلاعات صحیح و معتبر برای ارسال نظر/سوال اجباری است. به نظرات و سوالاتی که اطلاعات آن ها صحیح نیست پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : در صورتی که در ثبت اولین پیغام خود قوانین سایت را رعایت نکنید، سیستم به صورت اتوماتیک پیغام های بعدی شما را حتی در صورت اصلاح اطلاعات حذف خواهد کرد.

جدیدترین نوشته های تارنما