به تارنمای مجموعه ی AKTonics خوش آمدید

لطفا در نظر داشته باشید با توجه به مشغله ی کاری زیاد بروزرسانی سایت و اضافه کردن محتوی جدید به کندی پیش خواهد رفت. همچنین در با توجه به کمبود وقت کافی برای مواردی که در جای درست ثبت نشده اند، هرگونه نظر یا پیغامی که در جای مناسب ثبت نشده باشد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد. لطفا برای راهنمایی در مورد یک مطلب خاص در بخش انتهایی همان صفحه سوال خود را ثبت کنید و برای خرید از سایت، سفارش پروژه یا پشتیبانی موارد خریداری شده از طریق صفحه ی تماس با ما روی پیام رسان واتزاپ یا تلگرام پیغام ثبت کنید. خواهشمندیم از موارد بیهوده بپرهیزید. از همراهی و شکیبایی شما متشکریم...

یخچال کوچک هوشمند 12 ولت با پلتیر

style

Untitled-2

ماژول های خنک کننده الکترونیکی TEC که اساس آنها ایجاد اختلاف دما بین سمت سرد و گرم این ماژول ها از طریق عبور جریان الکتریکی است کاربرد های بسیار متنوعی دارند، به صورت کلی از این محصولات برای خنک کردن قطعاتی نظیر پردازشگر ها و آیسی های حساس به حرارت استفاده میشود. در اینجا با استفاده از این ماژول ها به شما آموزش خواهم داد که چگونه یک یخچال هوشمند رومیزی با مصرف برق بسیار پایین بسازید و از آن لذت ببرید.

 

روش کاری این یخچال

روش کاری این یخچال بسیار ساده میباشد، میکروکنترلر بکار رفته در این یخچال با اندازه گیری میزان دمای داخلی اقدام به خاموش و روشن کردن یخچال میکند. در حالت آماده بکار مصرف برق شهری این یخچال صفر است و تنها از طریق باتری متصل به کنترلر تغذیه میکند، هنگامی که دمای داخلی یخچال از حد تایین شده (۸ درجه سانتی گراد) بالاتر برود، میکروکنترلر یخچال را روشن می کند و زمانی که دمای داخلی یخچال به میزان تایین شده (۴ درجه ی سانتی گراد) برسد میکروکنترلر یخچال را خاموش می کند. به این صورت یخچال تنها زمانی که نیاز داشته باشد از برق شهری استفاده میکند و این عمر مصرف برق را بسیار پایین می آورد.

همچنین در صورت استفاده از باتری این امر به باتری شما کمک میکند و طول عمر آن را افزایش میدهد، همچنین از دشارژر شدن آن جلوگیری می نماید.

یخچال دارای ظاهری شیک و زیبا، سنسور درب، نورپردازی داخلی، چراغ نمایشگر وضعیت یخچال و دارای فضای داخلی ۵ لیتری، مناسب نگه داری ۶ بطری (دلستر، ایستک شیشه ای) می باشد.

 

قطعات مورد نیاز

با توجه به نیاز خود یکی از ماژول های ۱۵ آمپر و یا ۸ آمپر را انتخاب نمایید، توجه داشته باشید که استفاده از ماژول های ضعیف تر نیز وجود دارد، ولی با استفاده از ماژول های ضعیف تر مدت زمان مورد نیاز برای خنک کردن داخل یخچال و همچنین مصرف برق شما افزایش خواهد یافت.

نام قطعه تعداد قیمت واحد فروشنده آنلاین

پلکسی گلس ۳ میل

چهار مدل فایل ارسالی برش با توضیحات کامل در ادامه مطلب موجود است.

۱ ۴۰,۰۰۰ لینک

پلتیر یا خنک کننده الکترونیکی – برای انتخاب مدل ادامه مطلب را بخوانید.

Thermoelectric Cooler TEC1-12715

Thermoelectric Cooler TEC1-12708T

 

۲

۲

 

۳۳,۰۰۰

۲۵,۰۰۰

 

لینک

لینک

فن + هیت سینک

برای مدل TEC1-12715

برای مدل TEC1-12708T

 

۲

۲

 

۱۸,۸۰۰

۷۰۰۰

 

لینک

لینک

ورق آلمینیومی سه میلی متری ۲۵x۲۵cm لینک
برد آردوینو پرو مینی ۳٫۳ ولت ۱ ۱۳,۰۰۰ لینک
ماژول رله تک کاناله ۳٫۳ ولت ۱ ۶,۱۰۰ لینک
باتری ۳٫۷ ولتی ۳۸۰۰mAh ۱ ۱۷,۵۰۰ لینک
ماژول شارژر باتری ۳٫۷ ولتی ۱ ۲,۵۰۰ لینک
ماژول رگولاتور ولتاژ ۱ ۲,۹۰۰ لینک

پاور – بسته به مدل پلتیر از یکی از دو پاور زیر استفاده کنید.

پاور سوئیچینگ صنعتی ۱۲ ولت – ۱۵ آمپر

پاور سوئیچینگ صنعتی ۱۲ ولت – ۳۰ آمپر

 

۱

۱

 

۳۴,۵۰۰

۵۶,۰۰۰

 

لینک

لینک

سنسور دماسنج دیجیتال DS18b20 ۱ ۶,۱۰۰ لینک
یونولیت ۱ سانتی متری ۱۰۰x۷۰cm
چسب ۱۲۳ – حرارتی – مایع

پیچ ۲ سانتی متری شماره ۳

مهره و واشر شماره ۳

۲۵ عدد

۲۵ عدد

۲۵

۱۳

لینک

لینک

لولا جناقی پلاستیکی مشکی رنگ ۲ لینک
دستگیره کوچک مشکی رنگ ۱ لینک
سنسور برخورد ۱ ۴,۰۰۰ لینک

LED قرمز ۵ میل اساتوس

LED سبز ۵ میل اساتوس

LED سفید یا سفید آفتابی سوپر هایبرایت ۵ میل کلاهی

۱

۱

۳

۵۵

۵۵

۱۹۵

لینک

لینک

لینک

ترانزیستور ۲n۲۲۲۲ ۱ ۵۰ لینک
مقاومت ۱۵ اهم، ۱ کیلواهم، ۱۰ کیلو اهم. ۱/۴ وات هرکدام۵عدد ۳۰ لینک

جمع کل حدودی

یخچال ۵ لیتری هوشمند با دو پلتیر ۱۵ آمپر

یخچال ۵ لیتری هوشمند با دو پلتیر ۸ آمپر

 

 

۲۵۰,۰۰۰

۱۹۰,۰۰۰

 

 

انتخاب پلتیر مناسب

این بخش از کار کاملا انتخابی است، حتی شما میتوانید از ماژول های ضعیف تر یا قوی تر نیز استفاده کنید و حتی از یک ماژول بجای دو ماژول استفاده نمایید. نکته این کار در اینجاست که هر چقدر ماژول شما قوی تر باشد، هزینه ی اولیه ی شما بالاتر خواهد بود و در نهایت محتوی یخچال شما در مدت کمتری خنک خواهد شد و این عمر مصرف برق طولانی مدت شما را کاهش خواهد داد و در نهایت بازده بهتر و هزینه ی کلی کمتری را نسبت به ماژول های ضعیف تر خواهد داشت. انتخاب ماژول کاملا به عهده ی شما خواهد بود و دو مورد جدول تنها پیشنهاد من به شماست.

 

فایل ارسالی برش لیزری

برای برش لیزری میتوانید از یکی از چهار فایل زیر استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اگر از لولا و دستگیره مدل دیگری استفاده می نمایید حتما از ورژن بدون جای سوراخ استفاده نمایید و در ادامه توسط دلر یا مینی دلر جاهای مورد نظر را سوراخ کنید. همچنین توجه داشته باشید که از ورژن مناسب پلتیر انتخابی خودتان استفاده نمایید.

لینک دانلود فایل مورد نظر
لینک مناسب TEC1-12715 به همراه جای سوراخ کاری
لیتک مناسب TEC1-12708T به همراه جای سوراخ کاری
لینک مناسب TEC1-12715 بدون جای سوراخ کاری
لینک مناسب TEC1-12708T بدون جای سوراخ کاری

 

سر هم بندی (اسمبل) پلکسی گلس

بعد از اتمام برش لیزری توسط شرکت، قطعات دریافت شده را طبق تصویر زیر سرهم بندی کنید و بعد از اتمام سرهم بندی؛ بخش های داخلی را با استفاده از چسب محکم کنید. در نهایت نیز دستگیره و لولا هارا نصب نمایید. برای بلند کردن یخچال از کف زمین در جاهای مشخص پیچ و اسپیسر ۸ میل نصب نمایید. (قبل تهیه از تمامی ابزار الاتی ها)

Untitled-3

 

سیم کشی و بخش الکترونیکی

برای سیم کشی از نقشه زیر استفاده نمایید، توجه داشته باشید که برق ۲۲۰ ولت خطر مرگ را به همراه دارد، پس تا زمانی که تمامی موارد را تکمیل نکردید به سراغ بخش پاور ۲۲۰ ولت نروید و در هنگام کار با برق ۲۲۰ ولت احتیاط نمایید. همچنین در تصویر اول بخش مربوط به LED های Status و خروجی برق نورپردازی داخلی مشخص نشده است. پایه ی ۳ و ۴ مربوط به LED های استاتوس هستند و پایه های ۵ مربوط به نور پردازی که در تصویر دوم نحوه ی استفاده از این سه پایه مشخص شده است.

* نکته : قطعات موجود در تصاویر در ابعاد طبیعی آن ها نیستند و در سیم کشی اصلی مقادیر سیم ها کم و زیاد خواهند شد.

wires

LEDS

برنامه ریزی آردوینو

برای برنامه ریزی آردوینو قبل از اتصال تبدیل USB به TTL و لحیم کردن سیم ها بر روی برد ابتدا روی این لینک کلیک کرده و لایبرری ها و اسکچ مورد نیاز نوشته شده توسط من رو دانلود نمایید و لایبرری ها رو در پوشه ی آردوینو/لایبرری اکسترکت نمایید و سپس کد را برروی آردوینو آپلود نمایید. بعد از اتمام مراحل ریختن میتوانید سیم های مربوط به تبدیل را از روی برد جدا نمایید.

 

تکمیل پروژه و مراحل باقی مانده

بعد از اتمام این مرحله کار تقریبا تمام است، ابتدا پلتیر ها و فن ها را نصب نمایید و سپس در طرف دیگر ورق المینومی را کار بگذارید. برای اتصال بهتر از خمیر یا چسب سیلیکون در بین ورق، هیت سینک و پلتیر ها استفاده نمایید. بعد از نصب خنک کننده ها چهار طرف بالا،پایین،چپ و راست داخلی یخچال را با یونولیت بپوشانید و در نهایت درب نیز به اندازه ی مرکز باقی مانده در وسط یخچال؛ یونولیت بچسبانید تا تقریبا ایزوله شود. و اگر حوصله داشتید درز ها را با چسب بپوشانید. قسمت پشتی یخچال یعنی ورق المینیومی باید به صورت باز باشد؛ یعنی روی این ورق یونولیت نچسبانید.

 

تکمیل پروژه

بعد از انجام تمامی مراحل بالا پروژه تکمیل است ومی توانید از آن استفاده نمایید. نوشیدنی خود را درون آن قرار دهید و درب آن را ببندید و آن را روشن کنید. بعد از خاموش شدن چراغ متصل به پین ۴ نوشیدنی شما آماده ی سرو شدن است. از پروژه ی خود لذت ببرید.

 

نکات مهم در رابطه با انجام این پروژه

– در استفاده از برق ۲۲۰ ولت احتیاط کامل شرط عقل است، تمامی سیم ها رو بعد از اتمام کار ایزوله نمایید و به هنگام کار احتیاط نمایید.

– برای بازدهی بهتر درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید.

– استفاده از چسب حرارتی سیلیکونی بهتر از خمیر خواهد بود.

– درزگیری کامل به شما کمک میکند تا از اتلاف انرژی جلوگیری کنید.

– در صورتی که باتری یخچال دشارژ کامل شد، آن را از برق بکشید و با یک شارژر میکرو USB به مدت ۳ ساعت شارژ نمایید.

– گرمای تولید شده توسط LED ها ناچیز است پس خود را نگران این موضوع نکنید.

– در صورت ایجاد تغییرات، تجاری سازی و… من را در ارتباط بگذارید.

– در صورتی که نیاز به کمک داشتید میتوانید از طریق تماس با من، با من در ارتباط باشید.

سفارش پروژه و خرید موارد موجود در سایت

در صورتی که تمایل به انجام پروژه و یا قصد خرید موارد موجود در سایت را دارید، با استفاده از اطلاعات ذکر شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید. توجه داشته باشید رعایت قوانین و احترام گذاشتن به شیوه ی کاری مجموعه الزامی است. چنانچه امکان انجام پروژه ی شما وجود داشته باشد بعد از ارزش یابی پروژه ی شما قیمت حدودی آن خدمت شما اعلام خواهد شد و در صورت تمایل پروژه ی شما تکمیل خواهد شد.

درمورد مدیریت مجموعه

ابوالفضل خزائی

با سلام و تشکر از بازدید شما؛ این وب سایت با هدف انتشار مطالب، دانش و تجربه ی من در زمینه های الکترونیک، کامپیوتر، مدیریت سرور، مکانیک و ماشین آلات صنعتی، کنسول های بازی و ... راه اندازی شده است. امیدوارم از مطالب آن استفاده کنید، لذت ببرید و با نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودتان به پیشرفت آن کمک کنید. ابوالفضل خزائی

برای این مطلب 32 نظر ثبت شده است.

 1. Leatrice در تاریخ 19 تیر 1395 می فرماید :

  I’ll try to put this to good use.

 2. سهیلا بابایی در تاریخ 9 مرداد 1395 می فرماید :

  سلام ایده ی خوب و جالبی است. ممنون از زحمات شما در مورد به اشتراک گذاشتن این گونه موضوعات

  من میخواهم گرمای بالایی (در حد دمای اگزوز ) را با استفاده از پلتیر گرما تبدیل به ولتاژ کنم . به نظر شما چه مدل پلتیری باید استفاده کنم ؟

  آیا میتوان این دما را مستقیما به پلتیر داد یا باید اول دمای آن را کاهش دهم و بعد آن را به پلتیر متصل کنم.

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 11 مرداد 1395 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   با عرض سلام و تشکر از نظر شما

   برای این عمل حتما از بالاترین توان ممکنه استفاده کنید تا بازده خروجی مناسبی را داشته باشید. (توان بالاتر به معنای آمپر خروجی بالاتر و گرمای پایدار به معنای ولتاژ خروجی پایدار خواهد بود.)

   در مورد اتصال مستقیم، حتما با توجه به دیتاشیت پلتیر انتخابی عمل نمایید فقط توجه داشته باشید استفاده از هیت سینک مناسب موجب افزایش بازده و طول عمر پلتیر شما خواهد شد.

    و در نهایت این موضوع را در نظر داشته باشید که نحوه کاری پلتیر یا فرایند ترموالکتریک زمانی معنا خواهد داشت که شما بین دو سمت ماژول اختلاف دمای قابل توجهی را بوجود بیاورید.

   به همین دلیل توصیه میکنم در هر دو سمت پلتیر از هیت سینک استفاده کنید و در سمت سرد از فنی با توان بالا، تا اختلاف دمای خوبی را بین دو سمت بوجود بیاورید.

   موفق و موید باشید.

 3. شهرام زارع در تاریخ 30 مرداد 1395 می فرماید :

  سلام دوست عزیز. روشت عالی بود ولی کمی سخت و گرون تمام میشه. من دیابت دارم و حمل انسولین ها در هوای گرم داخل جیب یا کیف برای سخت است و فقط یک اشتباه بصری کافیه تا انسولین فاسد شده تزریق کنم و بمیرم. اگه یک یخچال کوچک اندازه یک کیف پول که قابل حمل و مستحکم بشه بسازی چقدر تموم میشه واسم. ممنونم

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 31 مرداد 1395 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   با سلام خدمت شما دوست عزیز، در جریان انسولین و مشکلاتش هستم. توصیه میکنم از یخچال های صنعتی تولید شده توسط برادران چینی برای این کار استفاده کنید.

   http://www.labfreez.com/pocket-insulin-cooler

   موفق و موید باشید.

 4. احسان در تاریخ 26 فروردین 1396 می فرماید :

  سلام آقای خزائی.من یک آب سرد کن با پلتیر ۷۰۸ ساختم و در طرف گرم از هیت سین و فن استفاده کردم.در طرف سرد هم هیت سین گزاشتم و با برقرماشین کار میکنه.نمیدونم چرا بعد از کمی کارکرد.هر دو طرفرپلتیر گرم میشه و پلتیر خراب میشه

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 27 فروردین 1396 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   دقت کنید در استفاده از پلتیر جریان اعمالی به قطعه باید محدود سازی شود و دقیقا مطابق با اطلاعات ارائه شده توسط سازنده با آن رفتار شود. همچنین اعمال اختلاف گرمایی نا متعادل و بیش از حد به دو سمت پلتیر به هر دلیل موجب خرابی آن خواهد شد.

   موفق و موید باشید.

 5. سعید در تاریخ 12 خرداد 1396 می فرماید :

  دمت گرم داداش…. خیلی عالیه….. من اصلا” دنبال یه همچین چیزی بودم….

 6. سعید در تاریخ 12 خرداد 1396 می فرماید :

  فقط داش ابوالفضل یه سؤالی داشتم… این پروژه ی یخچال حتما” باید با تغزیه ی AC کار کنه؟… من داداشی باطری لیتیوم دارم ها…. 2عدد سه سل 2200 میلی آمپر…. و 1عدد هم 4سل با جریان 4000 میلی آمپر.

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 12 خرداد 1396 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   پاورسوئیچ در نظر گرفته برای این پروژه خروجی DC یکنواخت رو فراهم میکنه، پس با استفاده از یک منبع تغذیه ی DC دیگر هم میشه این پروژه رو راه اندازی کرد. فقط دقت کنید که پلتیر یا ترموالکتریک قطعه ای حساس است و ولتاژ و جریان آن باید یکنواخت، بدون نوسان و یا نویز باشد.

   موفق و موید باشید.

 7. محسن در تاریخ 23 مهر 1396 می فرماید :

  باسلام…ممنون

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 23 مهر 1396 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   پیغام شما با توجه به عدم ارائه ی اطلاعات صحیح و معتبر پاسخ داده نخواهد شد. از ارسال پیغام مجدد خودداری فرمایید.

   موفق و موید باشید.

 8. عزت اله قاسمپور در تاریخ 25 مهر 1396 می فرماید :

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام جناب مهندس
  عذر خواهی می کنم این نوع از یخچال ها اگه بخواد برای ماشین ها و حتی موتور سیکلت ها به صورت عمده تهیه بشه به نظرتون آیا صرفه اقتصادی داره
  و اگه آره ایا با شما می تونیم همکاری کنیم
  به عنوان یه طرح اقتصاد مقاوتی
  و اینکه هزینه احتمالی اون چقدره

  با تشکر
  9186347714 این شماره تماس بنده است

 9. حامد جهانی پور در تاریخ 4 آبان 1396 می فرماید :

  با سلام. امکان این هست نقشه و برنامه این نوع یخچال رو برای کار با برق بزارید. یعنی کلا باطری حذف بشود و مستفیما با برق کار کند و طی دمای خاصی قطع و وصل شود. ممنونم

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 4 آبان 1396 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   با کمی دقت کاملا مشخص هست که باتری در این پروژه تنها نقش کاهش مصرف برق در زمان دمای ایده آل را دارد، تغذیه ی اصلی المان ها از طریق پاورسوئیچ استفاده شده فراهم خواهد شد.

   موفق و موید باشید.

 10. شهبازی در تاریخ 7 بهمن 1396 می فرماید :

  سلام بسیار عالی و رقیب محصولات خارجی با قیمت مناسب فقط عکس از نمونه ها بصورت واقعی گذاشته شود.

 11. محمد مهدی یگانه در تاریخ 18 مرداد 1397 می فرماید :

  مهندس سلام . یک سوال داشتم اگر اطلاعات داشته باشید و راهنمایی بفرمایید . خیلی ممنون میشم . خواستم ببینم روش سرمایشی وجود دارد که مثل شما از کیت الکترونیکی استفاده بشه اما بدون استفاده از فن !یعنی تنها با قطعات الکترونیکی باعث خنکی بشود ؟ و اگر هست توان سرمایشی محسوس و عملی و قابل استفاده ای دارد ؟ با تشکر

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 18 مرداد 1397 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   هر موقع چنین چیزی ساخته شد، شما رو هم با خبر خواهیم کرد.

   موفق و موید باشید.

 12. حامد لک در تاریخ 4 بهمن 1397 می فرماید :

  سلام مهندس خسته نباشید یه سوال داشتم خیلی هم ضروریه خواهشا راهنماییم کنین
  این یخچالهای کوچولو وایه انسولین رو از کجا و با حدودا چه قیمتی میشه تهیه کرد؟ همینا که گفتی چینی هستن دمتگرم مهندس

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 4 بهمن 1397 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   فروشگاه های بزرگ تجهیزات پزشکی و برخی داروخانه ها، روی گوگل نیز می توانید سرچ کنید.

   موفق و موید باشید.

   • حامد لک در تاریخ 6 بهمن 1397 می فرماید :

    ممنون مهندس
    اگه امکانش هست آدرس یا تلفن یکی از فروشگاههایی که این یخچال رو داشته باشن واسم بفرسین تشکر

    • ابوالفضل خزائی در تاریخ 8 بهمن 1397 می فرماید :

     با عرض سلام و ادب و احترام

     متاسفانه وقت برای اینجور کارا ندارم. گوگل هست سرچ کنید.

     موفق و موید باشید.

    • احمد شمس در تاریخ 25 شهریور 1398 می فرماید :

     سلام …

     • ابوالفضل خزائی در تاریخ 25 شهریور 1398 می فرماید :

      با عرض سلام و ادب و احترام

      تبلیغات در این مجموعه ممنوع است.

      موفق و موید باشید.

 13. بابک طور در تاریخ 10 اسفند 1397 می فرماید :

  سلام.
  ممنون از مطلب خوبتون.
  در ثسمت اتصال بین المان‌های خنک کننده به مدار هیچ حفاظتی در مورد اتصال کوتا ه یا اضافه بار لازم نیست؟

  سوال دیگه اینکه، اگر لازم بشه که مثبت و منفی دو سر المان رو عوض کنیم تا سمت سرد و گرم تغییر کنه، چه مداری رو پیشنهاد می‌دید؟

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 11 اسفند 1397 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   مورد اول اگر باشه بهتر هست، در مورد دوم طبق دیتاشیت عمل کنید.

   موفق و موید باشید.

 14. حمیدرضا مهاریان در تاریخ 23 اسفند 1397 می فرماید :

  سلام عرض کردم قربان خسته نباشید من چطوری میتونم با شما تماس داشته باشم و صحبت کنم برای کمک گرفتن برای ساختن یخچالهایی کوچک به اندازه ای که یک کیس رایانه داخلش جا بشه

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 23 اسفند 1397 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   شماره واتزاپ و ایدی تلگرام در صفحه ی تماس با ما ذکر شده است. در ارتباط باشید.

   موفق و موید باشید.

 15. سيدرضا سيدنظري در تاریخ 10 مهر 1399 می فرماید :

  سلام
  من از این طرح خوشم اومده و میخوام بهم کمک کنید تا بتونم این رو تجاری سازی بکنم

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 10 مهر 1399 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   این مطلب نیاز به راهنمایی ندارد.

   موفق و موید باشید.

 16. قاسم مشایخی در تاریخ 12 دی 1399 می فرماید :

  سلام
  عمر مفید ترموالکتریک چقدر هست؟
  ایا امکان درست کردن ی ژنراتور با سرهم کردن این ترموالکتریک ها در حد توان ۴۰۰۰وات هست؟
  میشه برای اتصال این قطعات به هم پشت به پشت با ورق الومنیومی به هم اتصال پیدا کنند؟ /به صورت گرم سرد گرم سرد
  سپاساز مطلب مفیدتون

  • ابوالفضل خزائی در تاریخ 12 دی 1399 می فرماید :

   با عرض سلام و ادب و احترام

   جای سوال شما اینجا نیست… به دیتاشیت و فروشنده های ماژول مراجعه کنید.

   موفق و موید باشید.تذکر مهم : نام و نام خانوادگی صحیح و کامل خود را به فارسی تایپ کنید.
تذکر مهم : به پیغام هایی که در نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آیدی تلگرام یا شماره واتزاپ آن ها مغایرت وجود داشته باشد پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : پر کردن تمامی فیلد ها با اطلاعات صحیح و معتبر برای ارسال نظر/سوال اجباری است. به نظرات و سوالاتی که اطلاعات آن ها صحیح نیست پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : در صورتی که در ثبت اولین پیغام خود قوانین سایت را رعایت نکنید، سیستم به صورت اتوماتیک پیغام های بعدی شما را حتی در صورت اصلاح اطلاعات حذف خواهد کرد.

جدیدترین نوشته های تارنما