به تارنمای مجموعه ی AKTonics خوش آمدید

لطفا در نظر داشته باشید با توجه به مشغله ی کاری زیاد بروزرسانی سایت و اضافه کردن محتوی جدید به کندی پیش خواهد رفت. همچنین در با توجه به کمبود وقت کافی برای مواردی که در جای درست ثبت نشده اند، هرگونه نظر یا پیغامی که در جای مناسب ثبت نشده باشد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد. لطفا برای راهنمایی در مورد یک مطلب خاص در بخش انتهایی همان صفحه سوال خود را ثبت کنید و برای خرید از سایت، سفارش پروژه یا پشتیبانی موارد خریداری شده از طریق صفحه ی تماس با ما روی پیام رسان واتزاپ یا تلگرام پیغام ثبت کنید. خواهشمندیم از موارد بیهوده بپرهیزید. از همراهی و شکیبایی شما متشکریم...

تجربه ی شخصی آکواریوم و داستان های آن…

style

بدون شک تا قبل از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ نه تنها ایده ی آکواریوم برای من خنده دار بود بلکه اگه کسی به من میگفت قراره یه روز یه آکواریوم راه اندازی کنم، بهش میگفتم یه چنین چیزی امکان پذیر نیست و بجز کوسه به آبزی دیگری علاقه ندارم ولی …

با توجه به همه ی این ها من در اوایل اردیبهشت ماه  تصمیم گرفتم که یک آکواریوم راه اندازی کنم و تعدادی از این آبزیان رو بر خلاف میلم نگه داری کنم. در اوایل راه با خودم میگفتم که تجهیزات آکواریومی از محیطش محافظت میکنه و حتی لازم نیست من دستم رو به آب بزنم، ولی با گذشت زمان متوجه شدم نگه داری از یک آکواریوم بیشتر از این حرفاست.

عکس مطلب

من با توجه به اخلاقی که دارم در طول هر روز به چندین ایده فکر می کنم و گاهی اوقات برای چند روز متوالی روی تکمیل کردن یک ایده کار میکنم که با خوندن سایر مطالب این تارنما با مقداری از اون ها آشنا خواهید شد. این ایده ها به دو دسته ی کلی تبدیل می شوند دسته اول ایده هایی که در ابتدا آسون به نظر میرسند و دسته دوم ایده هایی که در ابتدا بنظر سخت هستند. بعضی از این ایده ها در ادامه کار برعکس احتمالات اولیه تغییر ماهیت می دهند و بعضی ها به صورت ابتدایی باقی می مانند.

عکس مطلب

با این حال تا کنون ایده ی نشدنی وجود نداشته، هر چند ایده هایی بودند که چندین هفته زمان بردند تا راه حل انجام شدن اونها رو پیدا کنم ولی تمامی این ایده به سر انجام رسیدند. بعضی از این ایده ها در حد تئوری باقی مانده و برخی از انها هم به مرحله ی عمل رسیدند.

عکس مطلب

ایده ی آکواریوم جزو دسته ی اول بود و در ابتدا خیلی آسون و کم خرج بنظر میرسد هر چند که این ایده ی چند هزارتومانی بیشتر از یک و نیم میلیون برای من خرج برداشت و در ادامه خیلی پیچیده شد.

عکس مطلب

کار آکواریوم با خرید شیشه های ۱۰ میلی متری شروع شد. هر چند که برای ابعادی که من در نظر داشتم شیشه های ۴ میلی متری هم مناسب بودند ولی برای اطمینان بیشتر از شیشه های ۱۰ میلی متری استفاده شد. بعد از اماده شدن خود اکواریوم و تست اون؛ آکواریوم به جای اصلی خود انتقال یافت و اب گیری آن انجام شد.

بعد از پر کردن آکواریوم با آب به مدت دو هفته بدون تغییر باقی ماند تا فرآیند های لازم جهت رفع کلر و رشد باکتری های لازم صورت بگیرد. بعد از اون به مدت ۴۸ ساعت پمپ اکسیژن میزان اکسیژن آب را افزایش داد تا محیط برای ورود ماهیان آماده گردد.

وقتی که محیط آکواریوم آماده ی پذیرش ماهی شد، یک دوگانگی بین ماهی فروشان و آکواریومی هایی که من با اونها مشورت کردم بوجود آمده بود. عده ی ای بر این باور بودند که به عنوان یک تازه کار بهتر است از ماهی گوشت خوار استفاده کنم و عده ای نیز بر این باور بودند که ماهی گیاه خوار مناسب این کار است. تصمیم نهایی من ماهی گوشت خوار، خانواده ی سیچلاید ها بود.

کمی بعد از یک گلدان شیشه ای برای نگه داری چند زبرای گیاه خوار استفاده کردم و اون زمان حس خوبی رو داشتم ولی …

عکس مطلب

درست موقعی که همه چیز داشت خوب پیش میرفت بخاطر مشکلات برقی مجبور به خاموش کردن تجهیزات آکواریومی شدم. بعد از گذشت مدتی مشکلات برطرف شده بود و من تجهیزات رو مجددا روشن کردم و به اتاقم برای استراحت شبانه رفتم ولی وقتی فردای اون روز بیدار شدم متوجه شدم که بخاطر خستگی بجای پمپ آب ، بخاری رو به برق زدم. هر چند که درجه ی بخاری روی کمترین حالت وها مناسب بود، بخاری شروع به کار نکرده بود و تمام مدت خاموش بود ولی ماهی ها بدلیل کم بود اکسیژن خفه شده بودند و این تقصیر من بود.

عکس مطلب

بعد از گذشت مدتی و تکمیل شدن چرخه ی ابتدایی این بار تصمیم جایگزین کردن ماهی های گیاه خوار کردم و از ماهی های زیر مثل زبرا استفاده کردم. بعد از گذشت چندین ماه به شروع به کار کردنم دیگه وقتی برای رسیدگی به آکواریوم نداشتم و وقتی همه ی ماهیای باقی مانده جان باختند دیگه از نو شروع نکردم.

عکس مطلب

سفارش پروژه و خرید موارد موجود در سایت

در صورتی که تمایل به انجام پروژه و یا قصد خرید موارد موجود در سایت را دارید، با استفاده از اطلاعات ذکر شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید. توجه داشته باشید رعایت قوانین و احترام گذاشتن به شیوه ی کاری مجموعه الزامی است. چنانچه امکان انجام پروژه ی شما وجود داشته باشد بعد از ارزش یابی پروژه ی شما قیمت حدودی آن خدمت شما اعلام خواهد شد و در صورت تمایل پروژه ی شما تکمیل خواهد شد.

درمورد مدیریت مجموعه

ابوالفضل خزائی

با سلام و تشکر از بازدید شما؛ این وب سایت با هدف انتشار مطالب، دانش و تجربه ی من در زمینه های الکترونیک، کامپیوتر، مدیریت سرور، مکانیک و ماشین آلات صنعتی، کنسول های بازی و ... راه اندازی شده است. امیدوارم از مطالب آن استفاده کنید، لذت ببرید و با نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودتان به پیشرفت آن کمک کنید. ابوالفضل خزائی

برای این مطلب یک نظر ثبت شده است.

  1. امیر در تاریخ 20 اسفند 1395 می فرماید :

    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و تشکر فراوان برای سایت خوبتون . با توجه به مطالبی که شما در مورد آکواریوم فرمودید عرض کنم که بنده هم چندین آکواریوم در منزل دارم و با مشکلاتی که فرمودید برخورد دارم برای همین به تازگی برد آردینو اونو خریدم و سعی میکنم که به کمک این برد و سنسورهای مربوط به کنترل شرایط آکواریوم مثل دما و ph و T.D.S و دی اکسید کربن و غیره از وضعیت لحظه به لحظه شرایط با خبر باشم و با کمک اتصال به اینترنت حتی موقعی که در منزل نیستم بتوانم پمپ هوا و پمپ فیلتر را خاموش و روشن کنم . برای همین سایتهای زیادی را بررسی میکنم ولی هیچ کدام در مورد آکواریوم اطلاعاتی ندارند ولی سایت شما را که دیدم خیلی خوشحال شدم و اگر امکان داشته باشه میخاستم از شما خواهش کنم که بنده را راهنمایی کنید که چه سنسورهایی برای آب که با بورد من سازگار باشه میتونم تهیه کنم و از کجا باید تهیه کنم که مطمئن باشه ؟ در آخر باز هم از شما تشکر میکنم و منتظرراهنماییهای شما هستم . امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشیدتذکر مهم : نام و نام خانوادگی صحیح و کامل خود را به فارسی تایپ کنید.
تذکر مهم : به پیغام هایی که در نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آیدی تلگرام یا شماره واتزاپ آن ها مغایرت وجود داشته باشد پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : پر کردن تمامی فیلد ها با اطلاعات صحیح و معتبر برای ارسال نظر/سوال اجباری است. به نظرات و سوالاتی که اطلاعات آن ها صحیح نیست پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : در صورتی که در ثبت اولین پیغام خود قوانین سایت را رعایت نکنید، سیستم به صورت اتوماتیک پیغام های بعدی شما را حتی در صورت اصلاح اطلاعات حذف خواهد کرد.

جدیدترین نوشته های تارنما