به تارنمای مجموعه ی AKTonics خوش آمدید

لطفا در نظر داشته باشید با توجه به مشغله ی کاری زیاد بروزرسانی سایت و اضافه کردن محتوی جدید به کندی پیش خواهد رفت. همچنین در با توجه به کمبود وقت کافی برای مواردی که در جای درست ثبت نشده اند، هرگونه نظر یا پیغامی که در جای مناسب ثبت نشده باشد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد. لطفا برای راهنمایی در مورد یک مطلب خاص در بخش انتهایی همان صفحه سوال خود را ثبت کنید و برای خرید از سایت، سفارش پروژه یا پشتیبانی موارد خریداری شده از طریق صفحه ی تماس با ما روی پیام رسان واتزاپ یا تلگرام پیغام ثبت کنید. خواهشمندیم از موارد بیهوده بپرهیزید. از همراهی و شکیبایی شما متشکریم...

آموزش ساخت Programmer ESP8266

style

ماژول ESP8266 یک میکروکنترلر ارزان قیمت است که به صورت پیش فرض به WiFi داخلی مجهز است و می توان از آن در بسیاری از پروژه های ارتباطی استفاده کرد. ماژول ESP8266 در مدل های بسیار متنوعی ساخته می شود که هر کدام ویژگی ها و کاربرد خاص خود را دارند. با استفاده از این آموزش، پرینتر سه بعدی و برد NodeMCU می توانید یک پروگرمر ESP8266 بسازید که تغییر ماژول ESP8266 آن به راحتی جا زدن و در آوردن خواهد بود.

 

قطعات و ابزار های مورد نیاز

 1. پرینتر سه بعدی (یا حداقل سفارش پرینت سه بعدی در مراکزی که این خدمات را انجام می دهند.)
 2. هیتر (یا حداقل دسترسی به شخصی که هیتر دارد.)
 3. هویه (نوع و مدل زیاد فرقی نمی کند.)
 4. چسب حرارتی (تفنگ و چسب)
 5. چسب مایع (خود چسب)
 6. مینی دریل (مته شماره ۱ یا کوچکتر)
 7. برد NodeMCU (مدل CP2102 یا CH340G)
 8. قاب پرینت شده سه بعدی (فایل قسمت بالاییفایل قسمت پایینی)
 9. سوکت نگه دارنده ESP8266-12E (فایل سوکت نگه دارنده)
 10. جامپر (یا سیم خشک قابل استفاده به عنوان جامپر)
 11. وایر رپ (سیم نازک روکش دار)

 

آموزش ساخت

در ابتدا در صورتی که دسترسی به پرینتر سه بعدی دارید، قاب پرینت شده سه بعدی و سوکت نگه دارنده ی ESP8266-12E را پرینت کنید. در صورتی که دسترسی به پرینتر سه بعدی ندارید، از شرکت های پرینت سه بعدی کمک بگیرید یا از طریق تلگرام انتهای صفحه در ارتباط باشید. مدت زمان پرینت هر سه قطعه حدودا دو ساعت است و با توجه به قیمت های به روز بین ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ هزینه خواهد داشت.

 

در مرحله ی بعدی با استفاده از هیتر ماژول ESP8266-12E را از روی برد NodeMCU بردارید.

 

در مرحله ی بعدی با استفاده از چسب مایع سوکت نگه دارنده ی ESP8266-12E را روی قسمت بالایی بچسبانید.

 

در مرحله ی بعدی، قسمت قبلی را بردارید و پین های سوکت را با استفاده از یک مینی دریل سوراخ کاری نمایید.

 

در مرحله بعدی برد NodeMCU را روی قسمت پایینی جا بزنید. (در صورت نیاز پایه های پین هدر را روی قسمت پایینی با مینی دریل سوراخ نمایید.)

 

در مرحله ی بعدی با استفاده از جامپر پین های سوکت نگه دارنده ی ESP8266-12E را جا بزنید.

 

در مرحله ی بعدی سوکت ESP8266-12E را جا بزنید و در صورتی که پین ها نامیزان هستند آن ها را مرتب کنید.

 

در مرحله ی بعدی از مرتب بودن پین های سوکت نگه دارنده ESP8266-12E اطمینان حاصل نمایید.

 

در مرحله ی بعدی با استفاده از وایر رپ پین هایی را که میخواهید در قسمت بالایی لحیم کنید.

 

در مرحله ی بعدی سمت دیگر سیم هایی که در مرحله قبلی لحیم کردید را روی برد NodeMCU لحیم کنید.

 

در مرحله بعد پین هایی که در قسمت بالایی وارد کردید را از داخل با استفاده از چسب حرارتی در جای خود ثابت کنید.

 

آموزش ساخت به پایان رسیده است. قسمت بالایی را روی قسمت پایینی جا بزنید و از پروگرمر خود لذت ببرید.

سفارش پروژه و خرید موارد موجود در سایت

در صورتی که تمایل به انجام پروژه و یا قصد خرید موارد موجود در سایت را دارید، با استفاده از اطلاعات ذکر شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید. توجه داشته باشید رعایت قوانین و احترام گذاشتن به شیوه ی کاری مجموعه الزامی است. چنانچه امکان انجام پروژه ی شما وجود داشته باشد بعد از ارزش یابی پروژه ی شما قیمت حدودی آن خدمت شما اعلام خواهد شد و در صورت تمایل پروژه ی شما تکمیل خواهد شد.

درمورد مدیریت مجموعه

ابوالفضل خزائی

با سلام و تشکر از بازدید شما؛ این وب سایت با هدف انتشار مطالب، دانش و تجربه ی من در زمینه های الکترونیک، کامپیوتر، مدیریت سرور، مکانیک و ماشین آلات صنعتی، کنسول های بازی و ... راه اندازی شده است. امیدوارم از مطالب آن استفاده کنید، لذت ببرید و با نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودتان به پیشرفت آن کمک کنید. ابوالفضل خزائی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نظرتان را در رابطه با این موضوع اعلام می کنید.تذکر مهم : نام و نام خانوادگی صحیح و کامل خود را به فارسی تایپ کنید.
تذکر مهم : به پیغام هایی که در نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آیدی تلگرام یا شماره واتزاپ آن ها مغایرت وجود داشته باشد پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : پر کردن تمامی فیلد ها با اطلاعات صحیح و معتبر برای ارسال نظر/سوال اجباری است. به نظرات و سوالاتی که اطلاعات آن ها صحیح نیست پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : در صورتی که در ثبت اولین پیغام خود قوانین سایت را رعایت نکنید، سیستم به صورت اتوماتیک پیغام های بعدی شما را حتی در صورت اصلاح اطلاعات حذف خواهد کرد.

جدیدترین نوشته های تارنما