به تارنمای مجموعه ی AKTonics خوش آمدید

لطفا در نظر داشته باشید با توجه به مشغله ی کاری زیاد بروزرسانی سایت و اضافه کردن محتوی جدید به کندی پیش خواهد رفت. همچنین در با توجه به کمبود وقت کافی برای مواردی که در جای درست ثبت نشده اند، هرگونه نظر یا پیغامی که در جای مناسب ثبت نشده باشد بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد. لطفا برای راهنمایی در مورد یک مطلب خاص در بخش انتهایی همان صفحه سوال خود را ثبت کنید و برای خرید از سایت، سفارش پروژه یا پشتیبانی موارد خریداری شده از طریق صفحه ی تماس با ما روی پیام رسان واتزاپ یا تلگرام پیغام ثبت کنید. خواهشمندیم از موارد بیهوده بپرهیزید. از همراهی و شکیبایی شما متشکریم...

حفره ی webkit کنسول PS4 ورژن نرم افزاری 2.xx

style

CVE-2014-1303

اثبات وجود و اجرای حفره ی webkit روی کنسول PS4 با ورژن های نرم افزاری ۲٫xx

متن مقاله توسط ولولو، ترجمه توسط ابوالفضل خزائی، تاریخ انتشار ۲ ادریبهشت ۱۳۹۵

توسعه دهنده ای با نام Fire30 نسخه ای از حفره ی امنیتی webkit را منتشر کرده که بر گرفته از نسخه حفره امنیتی heap buffer منتشر شده توسط توسعه دهنده overflow است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد. این حفره هنوز تست و تایید نشده است.

توسعه دهنده ی Fire30 بیان کرده که این حفره روی کنسول هایی که فریمور (ورژن آپدیت نرم افزاری) زیر ۲٫۵۰ دارند کار خواهد کرد. با این حساب او بیان کرده برخی از بخش های این حفره امنیتی تنها روی کنسول هایی با ورژن فریمور زیر ۲٫۰۳ کار خواهد کرد و دلیل این امر نیز این است که این توسعه دهنده روی دستگاهی با همین فریمور کارکرده است.

برای اجرای لینوکس روی کنسول PS4 یا اجرای بازی های بک آپ (کپی) یا نصب کاستوم فریمور(احتمالی) نیازمند دو حفره ی امنیتی خواهیم بود. حفره ی امنیتی کرنل (kernel exploits) و حفره ی امنیتی یوزرلند (userland exploit) و در حال حاظر حفره های امنیتی kernel exploits BadIRET و dlclose که از نوع حفره ی امنیتی کرنل (kernel exploits)  امکان پورت شدن برای ورژن های ۲٫xx را دارند و به صورت فرضی تنها عامل جلوگیری کننده از نصب لینوکس و غیره روی ورژن های ۲٫xx نبود حفره ی امنیتی یوزرلند است. خوشبختانه حفره ی امنیتی که توسعه دهنده Fire30 منتشر کرده از این نوع هست و احتمال مشاهده ی نصب لینوکس رو این ورژن نیز همانند ۱٫۷۶ وجود خواهد داشت. (در صورت صحت این حفره)

وجود این حفره به معنی کپی خور شدن دستگاه نخواهد بود بلکه تنها قدمیست در راه طولانی اجرای بازی های بک آپ (کپی).

برای عضویت در گروه تلگرام اینجا کلیک کنید.

سفارش پروژه و خرید موارد موجود در سایت

در صورتی که تمایل به انجام پروژه و یا قصد خرید موارد موجود در سایت را دارید، با استفاده از اطلاعات ذکر شده در این صفحه با ما در ارتباط باشید. توجه داشته باشید رعایت قوانین و احترام گذاشتن به شیوه ی کاری مجموعه الزامی است. چنانچه امکان انجام پروژه ی شما وجود داشته باشد بعد از ارزش یابی پروژه ی شما قیمت حدودی آن خدمت شما اعلام خواهد شد و در صورت تمایل پروژه ی شما تکمیل خواهد شد.

درمورد مدیریت مجموعه

ابوالفضل خزائی

با سلام و تشکر از بازدید شما؛ این وب سایت با هدف انتشار مطالب، دانش و تجربه ی من در زمینه های الکترونیک، کامپیوتر، مدیریت سرور، مکانیک و ماشین آلات صنعتی، کنسول های بازی و ... راه اندازی شده است. امیدوارم از مطالب آن استفاده کنید، لذت ببرید و با نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودتان به پیشرفت آن کمک کنید. ابوالفضل خزائی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است.

اولین نفری باشید که نظرتان را در رابطه با این موضوع اعلام می کنید.تذکر مهم : نام و نام خانوادگی صحیح و کامل خود را به فارسی تایپ کنید.
تذکر مهم : به پیغام هایی که در نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و آیدی تلگرام یا شماره واتزاپ آن ها مغایرت وجود داشته باشد پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : پر کردن تمامی فیلد ها با اطلاعات صحیح و معتبر برای ارسال نظر/سوال اجباری است. به نظرات و سوالاتی که اطلاعات آن ها صحیح نیست پاسخ داده نخواهد شد.
تذکر مهم : در صورتی که در ثبت اولین پیغام خود قوانین سایت را رعایت نکنید، سیستم به صورت اتوماتیک پیغام های بعدی شما را حتی در صورت اصلاح اطلاعات حذف خواهد کرد.

جدیدترین نوشته های تارنما